Képzési terület: Művészet

ANIMÁCIÓ ALAPKÉPZÉSI SZAK

Az Animáció BA képzési programjában a szakmai és elméleti ismeretek, valamint az egyéni látásmód egyidejű fejlesztése szerepel kiemelt hangsúllyal. Az oktatás legfontosabb pillérei a történetmesélés alapvető, animációval megvalósítható összefüggéseinek, a karakterek hiteles megjelenítésének, az animációs látvány, figurák és hátterek tervezésének magas szintű elsajátítása. A szakon a hallgatók projektalapú képzésben részesülnek, félévente legalább egy produkciót készítenek. Jellemzően egyéni és csoportos fejlesztések váltják egymást.

Képzési szint:

A következő intézményekben oktatják:

Részletek

ANIMÁCIÓ MESTERKÉPZÉSI SZAK

Az Animáció MA programja az animációsfilm rendezői, VFX rendezői vagy animációs alkotóművészi pályára készülő jelentkezőket várja elsősorban.

A program nagy hangsúlyt fektet az önálló látásmódra, egyéni kifejezési formák fejlesztésére, a felelős alkotói magatartás elsajátítására.

Képzési szint:

A következő intézményekben oktatják:

Részletek

DOKUMENTUMFILM-RENDEZŐ MŰVÉSZ MESTERKÉPZÉSI SZAK

A mesterszak bármely alapszakon végzett hallgató dokumentumfilm-történeti és elméleti ismereteit   kiegészíti és elmélyíti. Kitekintést nyújt a képalkotás, képantropológia, vizuális művészetek speciális ismérveire. A képzés hangsúlyait a dokumentumfilm-készítés gyakorlata: munkafolyamatai (forgatókönyvírás, rendezés, operatőri munka, vágás, utómunka stb.), szabályai, technikai eszközei, gyakorlati lehetőségei, szakmai követelményei jelölik ki.  A hallgatók megismerik a dokumentumfilm-rendezésre vonatkozó etikai normákat, valamint a pályázati rendszert, a finanszírozás lehetőségeit és módszereit.

A képzés célja, hogy a hallgatók az egyre összetettebb gyakorlati munkák során szakmai hozzáértést szerezzenek, kialakuljon egyéni látásmódjuk és fejlett szociális érzékenységre tegyenek szert.

Képzési szint:

A következő intézményekben oktatják:

Részletek

FILMOPERATŐR MŰVÉSZ MESTERKÉPZÉSI SZAK

A képzés célja, hogy a végzett hallgatók filmoperatőrként képesek legyenek az őket körülvevő világot vizuálisan értelmezni, megtalálni saját alkotói útjukat, és a képek nyelvén elmondani történeteket, kifejezni gondolatokat. Legyen egyéni látásmódjuk, vizuális fantáziájuk, kompozíciós érzékük, ismerjék a képi ábrázolás stílusjegyeit a különböző vizuális kultúrákban és társművészetekben. Ismerjék a filmkészítés szakirányainak elméleti és gyakorlati tudnivalóit, s tudjanak azok képviselőivel kreatív módon együttműködni.

Képzési szint:

A következő intézményekben oktatják:

Részletek

FILMRENDEZŐ MESTERKÉPZÉSI SZAK

A képzés megismerteti a filmrendezés összes munkafázisát az előkészítéstől az utómunkáig. Az alapvető technikai tudáson túl filmtörténeti és elméleti műveltségre lehet szert tenni. Kiemelkedő filmalkotói művek elemzésére kerül sor. Ismereteiket, képességeiket az alkotók egyedülálló műalkotások készítésében hasznosítják. Kiscsoportos formában a személyre szabott tananyag segíti a kreatív kibontakozást. Elismert művészek és szakértők szoros mester-tanítvány kapcsolattal előmozdítják a hazai és nemzetközi színtereken bemutatható alkotások létrejöttét.

Képzési szint:

A következő intézményekben oktatják:

Részletek